foto

Grupa Azoty PRZEDSZKOLIADA TOUR 2018 to największy w Europie cykl imprez sportowych dla przedszkolaków. 7. edycja składa się z 57. imprez w ponad 30 miastach w Polsce. Weźmie w nich udział kilkanaście tysięcy dzieci i tysiące rodziców-kibiców.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl.
Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce.

System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a przy okazji naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.


Harmonogram tegorocznych imprez:
27 lutego (wtorek) – 1 impreza, Miejsce Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Kopernika 3, PŁOŃSK
28 lutego (środa) – 1 impreza, CIECHANÓW
1 marca (czwartek) – 1 impreza, SIEDLCE
3 marca (sobota) – 1 impreza, Hala Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza, ul. Siedlecka 6, POLICE
6 marca (wtorek) – 1 impreza, KIELCE
7 marca (środa) – 1 impreza, TRÓJMIASTO
8 marca (czwartek) – 2 imprezy, BYDGOSZCZ
9 marca (piątek) – 1 impreza, GORZÓW WIELKOPOLSKI
10 marca (sobota) – 1 impreza, BYTÓW
12 marca (poniedziałek) – 2 imprezy, BIAŁYSTOK
13 marca (wtorek) – 2 imprezy, BIAŁYSTOK
14 marca (środa) – 2 imprezy, BIAŁYSTOK
17 marca (sobota) – 3 imprezy, Arena Szczecin, ul. Szafera 3/5/7, SZCZECIN
21 marca (środa) – 1 impreza, GLIWICE
22 marca (czwartek) – 1 impreza, OPOLE
23 marca (piątek) – 1 impreza, TORUŃ
24 marca (sobota) – 2 imprezy, WARSZAWA
27 marca (wtorek) – 2 imprezy, TYCHY
28 marca (środa) – 2 imprezy, TYCHY

Relacja imprezy w Katowicach
We wtorek i środę, 20 i 21 i lutego, w Hali Ośrodka Sportowego Szopienice w Katowicach odbyły się imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.
Jedną z imprez w Katowicach otworzył Naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Katowice, Sławomir Witek, który powiedział: „W tym momencie na świecie odbywają się dwie wielkie imprezy. Jedną z nich są Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang, a drugą jest Przedszkoliada Tour, a reprezentanci Katowic są obecni na obu z nich.”. Zwrócił się również do uczestników „Mam nadzieję, że popatrzycie jak wspaniale prezentują się nasi sportowcy i że to Wy już niedługo zajmiecie ich miejsce.”.
Imprezy Przedszkoliada Tour odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. W Katowicach gościli zawodnicy AZS AWF Katowice oraz sekcji siatkówki GKS Katowice.
W Katowicach wypowiedziała się Paulina Bałtrukiewicz, siatkarka AZS AWF Katowice „Żeby być dobrym w jakiejkolwiek dyscyplinie, trzeba być wszechstronnym. Motoryka rozwija się dzięki uprawianiu wielu dyscyplin sportowych.”.
Z kolei Rafał Sobański, siatkarz GKS Katowice powiedział: „Bardzo cieszę się, że mogę tu być, grać i bawić się. Jestem zaskoczony wysokim poziomem, i mam nadzieję że w przyszłości będę mógł cieszyć się z tego, że swoje pierwsze sportowe kroki stawialiście u mojego boku.”.
Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Katowicach sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz, który powstanie, będzie dziełem wszystkich uczestników Przedszkoliadii Tour 2018.
Lokalnym partnerem wydarzenia był Katolik Chorzów – Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda, którego uczniowie i nauczyciele byli wolontariuszami Przedszkoliady Tour 2018 w Katowicach.
Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.
W Przedszkoliadii Tour 2018 w Katowicach wzięło udział niemal 700 Aktywnych Przedszkolaków.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...