foto

Już 17 czerwca do Polski przyjadą uzdolnione dzieci z całego świata w ramach edukacyjnego projektu Brave Kids 2017. Kenia, Meksyk, Maroko, Indie, USA – to tylko niektóre kraje, z których pochodzą młodzi goście biorący udział w tym projekcie.

W tegorocznej, 8. edycji Brave Kids weźmie udział w sumie 164 dzieci, reprezentujących 29 grupy z 17 krajów z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Przyjadą do Polski 17 czerwca 2017 r. Podczas pobytu w naszym kraju będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się artystycznymi umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle. W tych widowiskach połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.
W tym roku młodzi artyści będą gościć w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich. Zamieszkają tam w domach polskich rodzin.
W Białymstoku – nowym mieście dołączającym w tym roku do Brave Kids – cały czas są poszukiwane rodziny chętne do przyjęcia dzieci!!!

– Projekt Brave Kids umożliwia dziecięcym artystom, często z ubogich środowisk lub będących w trudnej sytuacji życiowej, rozwijanie talentów i wymianę umiejętności – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza Brave Kids. – To również niezwykłe doświadczenie dla rodzin, u których mieszkają dzieci. Bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty małych gości w naszym kraju. Towarzyszy temu wiele wzruszających momentów. Zwykle bardzo trudno się później rozstać.

Po dwóch tygodniach spędzonych w poszczególnych polskich miastach „odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich koło Wrocławia, gdzie wspólnie przygotują wielki spektakl finałowy, który zostanie zaprezentowany we Wrocławskim Teatrze Polskim.
W naszym kraju dzieci pozostaną do 11 lipca 2017 r.

W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło ponad 1000 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 280 rodzin goszczących i ponad 280 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast. Projekt rozwija się również za granicą.

Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, może wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie projektu http://www.bravekids.eu/pl/n/59
Więcej o projekcie Brave Kids przeczytają Pańśtwo na stronie http://www.bravekids.eu/

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...