foto

Zapraszamy 10, 11 i 12 lutego na najnowszą premierę w Operze Wrocławskiej, która stawia na współuczestnictwo w kulturze wielu pokoleń odbiorców. „W krainie czarodziejskiego fletu” to familijny spektakl, w równym stopniu skierowany do dorosłych, jak i do dzieci.

„W krainie czarodziejskiego fletu” jest opracowaniem słynnej opery Wolfganga Amadeusa Mozarta pt. „Czarodziejski flet”.
Za reżyserię odpowiada Beata Redo-Dobber, przez wiele lat związana z krakowskim Starym Teatrem oraz Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Jej inscenizacyjne pomysły, nadające zapętlonej akcji Czarodziejskiego fletu wyraźną linię fabularną, wprowadzają współczesnych widzów w świat operowego kanonu. Ważna jest też rola strony językowej – współczesna polszczyzna pozwala na przyswojenie treści dzieła przez odbiorców w każdym wieku.
Scenografia autorstwa wybitnej Zofii de Ines odrywa się od historycznych kostiumów, sięgając po atrybuty nowoczesności. Dzięki tym wszystkim zabiegom wielka klasyka operowa wykracza poza granice czasu, czyniąc z tej opowieści uniwersalną historię, niosącą istotne wartości także dla odbiorców XXI wieku.

Spektakl jest realizowany z udziałem orkiestry – zespół muzyków Opery Wrocławskiej poprowadzi Przemysław Fiugajski.
Za reżyserię świateł odpowiada Maciej Igielski. Wśród odtwórców głównych ról usłyszymy m.in.: Joannę Moskowicz i Marię Rozynek w partii Królowej Nocy, Sylwię Olszyńską i Hannę Sosnowską jako Paminę, Makaryija Pihurę i Łukasza Rosiaka jako Papagena, Łukasza Załęskiego i Aleksandra Zuchowicza jako Tamina oraz Josefa Drechny’ego, Szymona Kobylińskiego i Tomasza Rudnickiego w partii Sarastra. Spektakl „W krainie Czarodziejskiego fletu” wpisuje się w strategię rozwoju widowni Opery Wrocławskiej, w której ramach są realizowane działania o charakterze edukacyjnym.

„W krainie czarodziejskiego fletu” można zobaczyć:

26 lutego o godz. 12.oo i o godz. 18.oo
19 marca o godz. 12.oo i o godz. 18.oo
28 marca o godz. 10.oo i o godz. 12.oo
4 kwietnia o godz. 12.oo i o godz. 19.oo

pozostałe aktualności