foto

Muzeum Króla Jana III w Wilanowie przygotowało na wakacje 2017 atrakcyjne zajęcia dla dzieci i dla rodzin z dziećmi.

W Wilanowie są organizowane bardzo interesujące edukacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – jako publiczna instytucja kultury, realizuje swą misję integracji edukacji kulturalnej i przyrodniczej, przekształcając się w muzeum kultury i natury. Edukacyjne programy dla najmłodszych są opracowane bardzo starannie. Organizatorzy dokładają starań, by były mądre i wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.

Najmłodszym gościom, którzy odwiedzają wilanowską rezydencję, proponuje się różnorodne formy aktywności, łączące edukację historyczną i ekologiczną.

Przygotowując zajęcia, dyrekcja Muzeum zawiera w nich różne elementy, poprzez które w atrakcyjne formie zapoznaje się najmłodszych z dziedzictwem kulturowym. W ofercie są zajęcia z kaligrafii, warsztaty haftu, kulinarne czy różnego rodzaju zajęcia z elementami historycznych rekonstrukcji.

Wilanowskie projekty spotykają się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Są przez nich doceniane.

Te rodzinne programy zostały uznane za najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci organizowane w stolicy. Przyznano im nagrodę „Słoneczniki”.
Bogata oferta edukacyjna jest skierowana do dzieci i do rodzin z dziećmi, dla których warsztaty w pałacu stały się stałą formą wspólnego spędzania czasu.
Najmłodsi goście Muzeum Pałacu Króla Jana III wracają do Wilanowa wiele razy, aby wziąć udział w kolejnych atrakcjach, których co roku przybywa w muzealnej ofercie.
A jakie zajęcia poleca TVP ABC w sierpniu w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie?

1–31 sierpnia, godz. 10.oo–19.oo
LETNIE DNI NUDY
Wszystkich odczuwających silną potrzebę odpoczynku i chwilowego niezajmowania się niczym Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na Letnie Dni Nudy w wilanowskim parku. Można ponudzić się w niepowtarzalnym miejscu – w ogrodach wilanowskiej rezydencji – usiąść na leżakach, popatrzeć na Jezioro Wilanowskie, na ptaki w korony drzew. Posłuchać szumu liści i... wspaniale się zrelaksować.
Organizatorzy zapraszają dorosłych i dzieci. Wystarczy kupić bilet do parku i wypoczywać.

16, 19, 20, 23, 26, 27, 30 sierpnia , godz. 13.oo–17.oo
OTWARTE WARSZTATY KALIGRAFII
Czy chcecie zmienić swój charakter pisma i sprawić, aby stało się ono eleganckie, bardziej fantazyjne lub po prostu staranniejsze? A może chcecie nauczyć się pisać jak król Jan III Sobieski? Zapraszamy na otwarte warsztaty kaligrafii do parku wilanowskiego. W pięknej scenerii nauczycie się pięknie pisać!
Na te zajęcia zapraszamy dzieci i dorosłych.
Koszt to 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

16, 18, 20, 23, 25, 27, 30 sierpnia , godz. 11.oo–15.oo
WAKACYJNE SPOTKANIA z PRZYRODĄ
Zapraszamy najmłodszych gości ogrodów – dzieci w wieku od 5 do 7 lat na letnie, na otwarte warsztaty przyrodniczo-plastyczne. W wakacyjne środy, piątki i niedziele wspólnie będziemy odkrywać bogactwo roślin i zwierząt królewskiego parku. Razem stworzymy prace plastyczne inspirowane naturą.
Za bilet normalny trzeba zapłacić 5 zł, za ulgowy – 3 zł. Dla dzieci do 7. lat wstęp jest bezpłatny.

19, 20, 26, 27 sierpnia , godz. 1o.3o–12.oo
WIZYTA u KRÓLA
Rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 9 lat zachęcamy do zwiedzania wilanowskiego pałacu. W czasie wizyty w siedzibie króla Jana III udamy się na spacer po królewskich apartamentach. Obejrzymy królewskie portrety, przedmioty oraz malowidła sławiące jego męstwo. Dowiemy się, jak przebiegała edukacja króla i jakie książki lubił czytać. Zobaczymy, w co się ubierał i przekonamy, ile czasu zajmowało mu przepasanie się kontuszowym pasem. Sami spróbujemy założyć szlachecki pas i poczujemy się jak królowie!
Te zajęcia są bezpłatne.

19 sierpnia, godz. 11.oo–12.3o
OWOCOWY OGRÓD WILANOWSKI
Jakie jabłka najbardziej lubiła królowa Marysieńka? Co jeszcze uprawiano w królewskich ogrodach? Jakie owoce można zobaczyć dziś na terenie ogrodów i parku przy pałacu w Wilanowie? Zapraszamy na wyprawę, której efektem będą nie tylko przyrodnicze obserwacje, ale też prace plastyczne przygotowane z wykorzystaniem naturalnych surowców.
Te warsztaty są adresowane rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 7 lat. Koszt to 10 zł od osoby.

20 sierpnia, godz. 13.oo–14.3o
WAKACYJNA WYCIECZKA po PARKU WILANOWSKIM
Czy dawna rezydencja króla Jana III to tylko pałac i ogrody? Jakie sekrety kryje w sobie park znajdujący się po południowej stronie pałacu? W czasie spaceru będzie można poznać historię Góry Bachusa, wilanowskiego stawu, a także malowniczych zabudowań znajdujących się tuż przy ujściu Potoku Służewieckiego. Zapraszamy na wycieczkę do wilanowskiego folwarku rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat.
Bilet zwykły na te warsztaty kosztuje 5 zł, ulgowy – 3 zł, a dzieci do lat 7. wchodzą bezpłatnie.

25 sierpnia, godz. 19.oo–20.3o
SPACER O ZMIERZCHU
Królewskie ogrody Wilanowa wyglądały niegdyś zupełnie inaczej niż dziś. Na południe i na północ od pałacu znajdowały się fruktowe ogrody, a w nich różnorodne zioła. Podobno sam król Jan III interesował się nimi i przechadzając się z aptekarzem, dopytywał, jakie mają one znaczenie. A jakie mają zastosowanie rośliny, które obecnie można zobaczyć w przypałacowym parku? Wielu ciekawostek będzie można dowiedzieć się w czasie wieczornej wyprawy w poszukiwaniu ziół.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat.
Bilet zwykły na te warsztaty kosztuje 5 zł, ulgowy – 3 zł, a dzieci do lat 7. wchodzą bezpłatnie.

26 sierpnia, godz. 10.oo–11.3o
WYPRAWA W POSZUKIWANIU MOTYLI
Kolorowe rusałki, skromne bielinki, modraszki, osadniki. W wilanowskich ogrodach można spotkać wiele gatunków motyli. Kto jeszcze zapyla kwiaty w królewskich ogrodach? Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 8 do 12 lat na wyprawę w poszukiwaniu motyli, pszczół i innych zapylaczy.
Koszt zajęć to 10 zł od osoby.

26 sierpnia, godz. 9.30–11.30
A KTO TO? A CO TO?
Zabierzcie swoje dzieci do magicznego i zachwycającego miejsca. Zabierzcie je do wilanowskiego pałacu, w którym 300 lat temu mieszkali król, królowa oraz ich dzieci. Przekonajcie się, że muzeum może być przyjaznym i otwartym miejscem. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw, zagadek, gier i manualnych prace. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wykonania własnego przewodnika po pałacu – aby dzieci nie zapomniały o tym, co zobaczą i usłyszą podczas spotkań oraz aby mogły opowiedzieć o tym miejscu innym osobom. Każdy zrobi go w taki sposób, jaki uzna za najciekawszy i najładniejszy.
Te zajęcia przygotowano specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi ze spektrum autyzmu w wieku od 7 do 10 lat. Obowiązuje na nie rezerwacja mailowa – mwalewska@muzeum-wilanow.pl lub telefoniczna/smsowa 785 905 735. Te warsztaty są bezpłatne.

26 sierpnia, godz. 13.3o–15.oo
DZIECIĘCE ATELIER
Zapraszamy na warsztaty haftu dla rodzin z dziećmi, które poznają różne techniki wyszywania, czyli ozdabiania tkanin za pomocą nici i nie tylko. W pałacu i jego otoczeniu można odnaleźć mnóstwo wzorów i kolorów. Dzieci będą miały za zadanie odtworzyć lub wykreować własne pomysły na piękne i niepowtarzalne wzory. Na te zajęcia zapraszamy rodziny z dziećmi powyżej 7. lat. Koszt to 10 zł od osoby.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...