foto

Dzień Dziecka w TVP ABC będzie niezwykły. Chcemy ucieszyć naszych małych widzów
i obdarować ich upominkami.
Dlatego przygotowujemy konkursowy maraton z fantastycznymi nagrodami.
Zabawę zaczniemy w sobotę, 1 czerwca, o godz. 9.oo, zakończymy o godz. 19.oo.

W tym roku hucznie świętujemy 5. urodziny TVP ABC. Równie uroczyście i radośnie będziemy obchodzić Dzień Dziecka.
TVP ABC czeka na dzieci z wieloma atrakcjami w Łazienkach Królewskich.
Zachęcamy też wszystkich do rozwiązywania zagadek w naszym konkursowym maratonie.
1 czerwca zadamy dzieciom 10 pytań związanych z naszym kanałem, ulubionymi programami, bajkami i ich bohaterami.
Do zabawy zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 14 lat.

Od godz. 9.oo do godz. 18.oo, na tej stronie będą ukazywać się pytania – co godzinę jedno.
Odpowiedź na zagadkę z danej godziny trzeba do nas przesłać w ciągu 60 minut od jej ogłoszenia, mailem na adres abc@tvp.pl.
Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi, które napłyną w regulaminowym czasie (60’) Redakcyjne Jury losowo wyłoni czterdzieścioro laureatów.
I tak będzie co godzinę.
Ostatnie, dziesiąte pytanie zadamy o godz. 18.oo.
Zatem obdarujemy 4oo dzieci.


Wyniki konkursu, czyli listy laureatów opublikujemy na tej stronie
do 12 czerwca.

Nagrodami głównymi w naszej urodzinowej zabawie będą gry planszowe lub układanki (można je obejrzeć na zdjęciach) i książki, a do każdego prezentu dołączymy jeden gadżet TVP ABC: breloczek z Anakondą, Boćkiem lub Cielaczkiem, odblask, naklejki 3D, smycz, długopis czy ołówek.


Uwaga!!! – podajemy instrukcję, dotyczącą maila z odpowiedzią:
1. W temacie maila trzeba wpisać godzinę, o której dane pytanie pojawiło się na stronie np. godz. 9.oo.
2. W treści maila proszę podać odpowiedź na pytanie z danej godziny.
3. W treści maila należy też wpisać: imię, nazwisko, wiek dziecka oraz adres korespondencyjny.
4. Mail musi zostać wysłany przed upływem godziny od ogłoszenia danego pytania, czyli w wypadku pytania z godz. 9.oo, wiadomość trzeba do nas przesłać najpóźniej do godz. 10.oo (będzie brana pod uwagę godzina wpłynięcia maila do skrzynki abc@tvp.pl)
5. Niespełnienie któregokolwiek z punktów tej instrukcji będzie traktowane jak zła odpowiedź!

Oczywiście w wypadku najmłodszych dzieci, mail w ich imieniu mogą wysłać rodzice lub prawni opiekunowie.

9.oo
Zadanie – Wymień co najmniej pięć zwierzątek z alfabetu TVP ABC
Odpowiedź – Anakonda, bociek, cielaczek, dzik, emu, flaming, gepard, homar, gołąb, żyrafa, żółw, zając, stonoga, uchatka, pelikan, kaczka, sęp, łoś, orka, ślimak, tukan, iguana...
Na to pytanie napłynęło 1104 maile z odpowiedziami.
Laureatami z godz. 9.oo są:
1. Lena (9 lat) i Antonina (2 latka), Barwice
2. Franek Bielicki, 5 lat, Cieszenie
3. Magda (5 lat) i Paweł (2,5 roku) Wójcikowie, Podchojny
4. Robert Makowski, 2 latka, Bończa
5. Maja Jakubczyk, 2 latka, Chojnice
6. Mikołaj (7 lat) i Miłosz (2 latka) Mrozikowie Grabków
7. Bartłomiej Kąkol, 6 lat, Ożarów
8. Wiktor Bratek, 3,5 roku, Wolbrom
9. Adam Napora, 6 lat, Knurów
10. Maja Michowska, 5 lat, Gawłówka
11. Sebastian Szczygieł, 6 lat, Łopuszka Mała
12. Antoni Stańco, 3 latka, Elbląg
13. Marcin Motyl, 5 lat, Piotrków Trybunalski
14. Krystianek Dłubak, 7 lat, Janów Lubelski
15. Oliwier Miśkowiec, 8 lat Ruda Śląska
16. Maja Puchalska, 7 lat, Legnica
17. Jakub Wójcik, 5 lat, Toruń
18. Hanna Jurczyńska, 7 lat, Łask
19. Bernadetta (3 latka) i Karolina (2 latka) Węgrzyn, Kraków
20. Martyna Szlingert, 14 lat, Lubiszyn
21. Wojciech Lewicki, 5 lat, Ruda Śląska
22. Wiktoria Muża, 4 lata, Lębork
23. Jagoda Nowak, 4,5 roku, Chorzów
24. Oliwia Czubak, 4,5 roku, Przysucha
25. Sonia Grela, 5 lat, Łęg
26. Mateusz Szkatulski, 9 lat, Janowiec Wlkp.
27. Monika Bielawska, 6 lat, Skierniewice
28. Emilia Dyczko, 8 lat, Męcina Mała
29. Maja Nawrot, 5 lat, Wrocław
30. Aleksander Krajewski, 2 lat, Zambrów
31. Natalia Górska, 7 lat, Warszawa
32. Antoni Wacowski, 7 lat, Kłobuck
33. Jan Orwat, 7 lat, Rakoniewice
34. Natalka Lachowska, 3,5 roku, Szydłowiec
35. Natan Kowalski, 3 latka, Zieleniewo
36. Maja Florkowska, 6 lat, Doły
37. Oskar Różański, 4,5 roku, Ląd
38. Dominika (6 lat) i Natalia (3 latka) Gawłowskie, Włocławek
39. Anna (2 latka) i Florian (5 lat) Szenfelder, Dobrzeń Wielki
40. Amelia Grajek, 3,5 roku, Słupca

10.oo
Pytanie – Jaki ptak jest w logo programu pt. Teleranek?
Odpowiedź – W logo Teleranka jest kogut.
O godz. 11 w naszej skrzynce było 1197 odpowiedzi na pytanie zadane o godz. 10.oo.
Laureatami są:
1. Wojtek Martynek, 4,5 roku, Wisła
2. Maciej Kasperek, 8 lat, Spytkowice
3. Jakub Wojtanowicz, 5 lat, Gorlice
4. Jakub Pożorski, 5 lat, Osielsko
5. Vanessa Kucap, 9 lat, Ruda Śląska
6. Alan Zygmunt, 3 latka, Hrubieszów
7. Miłosz Stefaniak, 2,5 roku, Poznań
8. Patryk Woźnicki, 9 lat, Kostrzyn nad Odrą
9. Pola Kachniarz, 4 lata, Szyszki
10. Pola Siudaj, 2 latka, Świdwin
11. Pola Balcerak, 4 lata, Międzyleś
12. Lena (2 latka) i Pola (12 lat) Lesiuk, Międzyrzec Podlaski
13. Blanka Maksymiuk, 3 latka, Szóstka
14. Lena Bąk, 6, 5 roku, Tomaszów Mazowiecki
15. Wojciech (5 lat) i Marianna (2 latka) Zięcina, Warszawa
16. Roża Rocka, 3,5 roku, Gorzyce
17. Michał Dziedzic, 8 lat, Niegowić
18. Laura Kulpa, 2 latka, Rozbórz
19. Marlenka Zdrzałek, 4 latka, Włodzienin
20. Florian Mikuła, 4 lata, Łęg Tarnowski
21. Mirosław Strugacz, 6 lat, Gromiec
22. Jan Paczuski, 2 latka, Warszawa
23. Mikołaj Sirant, 2 latka, Brzeg Dolny
24. Alan Kudzinowski, 2 latka, Kraków
25. Róża Anna Cywińska, 2 latka, Grudziądz
26. Jakub Kowalik, 12 lat, Ciotusza Stara
27. Liliana Serwatka, 4 lata, Świętochłowice
28. Mikołaj Grześkowiak, 7 lat, Leszno
29. Zosia Róg, 4,5 roku, Ostróda
30. Emilia Tobera, 6 lat, Ręszów
31. Hubert Pawlikowski, 7 lat, Kraków
32. Julia Wilczek, 4 lata, Ornontowice
33. Szymon Czernek, 8 lat, Nowa Wieś Szlachecka
34. Filip Kogut, 4 lata, Bartodzieje
35. Jan Owczarczyk, 8 lat, Warszawa
36. Klaudia (4 lat) i Wojciech (2 latka) Henkel Trzemeszno
37. Piotr Zarychta, 3 latka, Zawada
38. Robert Ochalski, 10 lat, Wola Mieczysławska 39. Sara Tadla, 6 lat, Przyłęk
40. Agata Skorupska, 5 lat, Młodzieszyn

11.oo
Zadanie – Wymień członków rodziny NIEZIEMSKICH, przybyszów z kosmosu. Odpowiedź – NIEZIEMSCY to: Amanda, Sofia, Igor, Timor i ich mama.
Tym razem jury wybierało spośród 1033 maili.
Laureatami są:
1. Kornelia Sakowska, 5 lat. Zielona Góra
2. Iga Błaszczyk, 2 latka, Spławy Drugie
3. Niklas Socha, 5 lat, Świdnik
4. Bogusia Kura, 9 lat, Zdzieszowice
5. Filip Pogoda, 4,5 roku, Łódź
6. Wiktor Skubisz, 3 latka, Lubartów
7. Marysia Marcol, 5,5 roku, Racibórz
8. Emilia Leleń, 7 lat, Kraków
9. Mikołaj Bajek, 4 lata, Kamień
10. Amelia Babiarz, 9 lat, Opoka Kolonia
11. Karolina Temporale, 5 lat, Wrocław
12. Marzena Karkocka, 9 lat, Szczecin
13. Milena (6,5 roku) i Iga (2,5 roku) Chrapeć Połomia
14. Julia Siwek, 3 latka, Stary Miastków
15. Maja Smuda, 8 lat, Lędziny
16. Basia Kierzek, 4 lata, Zagórów
17. Krzysztof Chojnacki, 10 lat, Poznań
18. Beata Kowalczuk, 5 lat, Białystok
19. Agata Sobczak, 4 lata, Lublin
20. Oliwia Baran, 7 lat, Czarna
21. Ola Nylec, 7 lat, Ligęzów
22. Ewa Kuberska, 6,5 lat Bielsko-Biała
23. Aleksander Dębiec, 5 lat, Buków
24. Jakub Gross, 8 lat, Bratian
25. Aleksander Sadowski, 10 lat, Warszawa
26. Wiktoria Pasionek, 12 lat, Opole
27. Wiktoria Niewęgłowska, 2 latka. Radzyń Podlaski
28. Marysia Jordanowska, 6 lat, Kościelec
29. Zuzanna Jędo, 4 lata, Wójcza
30. Nela Sztorc, 6 lat, Pogórska Wola
31. Julia Oślizło, 8 lat, Radlin
32. Piotr Sadziński, 10 lat, Słupsk
33. Kacper Lidwin, 4 lata, Krosno
34. Bernard Oltze, 5 lat, Warszawa
35. Weronika Miesiączek, 13 lat, Gliwice
36. Liliana i Laura Piwoda, 2 latka, Rzeszów
37. Klaudia Skowrońska , 6 lat, Włocławek
38. Błażej Krasowski, 4 lata, Warszawa
39. Borys Jarek, 4 lata, Zawiercie
40. Robert Rutkowski, 6 lat, Białystok

12.oo
Pytanie – Jak ma na imię mały chłopiec – tytułowy bohater animacji, który wspólnie z dziećmi codziennie poznaje coś nowego?
Odpowiedź – ten chłopiec ma na imię Heniś i jest bohaterem animowanego serialu pt. „Dzień, w którym Heniś poznał...”
Laureatami są:
1. Blanka Szulist, 3 latka, Mieroszów
2. Cyprian Gierula, 4 lata, Poraż
3. Hubert Matus, 3 latka, Kraków
4. Filip (2 latka), Piotr (3,5 roku) i Julian (5 lat) Michalscy Maksymilianowo
5. Lena Kozieł, 7 lat, Kraków
6. Krystian Glanowski, 6 lat, Pruchna
7. Nela Śląska, 3 latka, Kraków
8. Oliwia (5,5 roku) i Wiktor (3 latka) Chromiec, Oława
9. Julia Walisko, 2,5 roku, Kraków
10. Rafał Wróbel, 2 latka, Kaniwola
11. Ewa Wenta, 2 latka, Siemirowice
12. Nadia Kopera, 4 lata, Częstochowa
13. Amelia Matysiak, 4 lata, Pakosław
14. Zosia Marciniak, 9 lat, Wschowa
15. Krystian Sowa, 8 lat, Czarzyzna
16. Maja Trypus, 4 lata, Białystok
17. Julian Bączkowski, 2, 5 roku, Rokitki
18. Michał Nikiciuk, 5 lat, Białystok
19. Kacper Miler, 5 lat, Sosnowiec
20. Staś (5 lat) i Tosia (2,5 roku) Lenar, Alwernia
21. Julia (8 lat) i Jan (2 latka) Wiśniewscy, Napiwoda
22. Emilka Pietrasik, 5 lat, Kieźliny
23. Emilia Józefczak, 6 lat, Leszno
24. Zuzia Gołąb, 3 latka, Pyskowice
25. Staś Rutkowski, 4 latka, Skórzewo
26. Misia (10 lat) i Ola (12 lat) Lipińskie, Lublin
27. Milenka Hirny, 3 latka, Wrocław
28. Julia Bankiel, 2 latka, Radostowice
29. Antonina Nowacka, 4,5 roku, Warszawa
30. Nadia Dakowicz, 2 latka, Białystok
31. Fabian Golicki, 5 lat, Gręblin
32. Lenka Zapora, 4 lata, Łaziska Górne
33. Jasmina Fijałkowska, 7 lat, Chłopiny
34. Zuzanna Rzępołuch, 6 lat, Trzemiętowo
35. Milenka Klag, 4 lata, Przysietnica
36. Mikołaj Turzyński, 3,5 roku, Kamionka
37. Karolinka Hasko, 7 lat, Zelów
38. Lena (5 lat) i Ania (3 latka) Kopertowskie, Olsztyn
39. Tobiasz Zaręba, 6 lat, Tłuchowo
40. Maja Modzelewska, 5 lat, Kolno
Tu jury losowało z 1109 maili.

13.oo
zadanie – Wymień trzy zwierzęta z alfabetu TVP ABC, w których nazwie nie występuje litera a
Odpowiedź – Emu, dzik, łoś, węgorz, sęp, żółw, lemur, koń, jenot, nietoperz i yeti.
Na pytanie zadane o godz. 13.oo przysłano 1163 maile z odpowiedziami.
Nagrody otrzymają:
1. Hanna Brzostowska, 5 lat, Węgorzewo
2. Patrycja Czołgoszewska, 8 lat, Janikowo
3. Adrian Ościłowski, 14 lat, Pęchratka Mała
4. Julia Majerska, 2,5 roku, Baczyn
5. Igor Skrodzki, 5 lat, Zabrze
6. Tymoteusz Kołacz, 2 latka, Sulistrowa
7. Ignacy Ptasik, 2 lata, Zakrzewo
8. Aleksandra Jesiak, 6 lat, Niedźwiadki
9. Rafał Gruszczyński, 5 lat, Bełchatów
10. Jasiu Mierzwa, 10 lat, Futoma
11. Emilia Sadłowska, 2 latka, Kielce
12. Krystyna Michałek, 2,5 roku, Zerwana
13. Zosia Stoczkiewicz, 4,5 roku, Sosnowiec
14. Gabrysia Cyganik, 8 lat, Kraków
15. Szymon Sawczyszak, 5 lat, Przemyśl
16. Emilia (4 lata) i Julia (2 latka) Jędrzejczyk, Wodzisław Śląski
17. Natalia Mucha, 6 lat, Nabróż Kolonia
18. Lilka Falkiewicz, 2 latka, Ząbki
19. Zofia Sadzińska, 3 latka, Słupsk
20. Szymon (9 lat) i Krzyś (6 lat) Wójcikowie, Siedlce
21. Ksawery Manista, 5 lat, Gdańsk
22. Kacper Ćwiertnia, 11 lat, Jaworzno
23. Mateusz Karwot, 3 latka, Rybnik
24. Mikołaj Ciura, 3 lata, Teresin
25. Maja Karelus, 4 lata, Pietrzykowice
26. Karol Kutyła, 3 latka, Stalowa Wola
27. Alan (3 latka) i Mikołaj (6 lat) Kuśmierz, Lublin
28. Dawid Góra, 4 lata, Zamość
29. Maciej Sinkiewicz, 7 lat, Rowele
30. Filip Kumorek, 5 lat, Wieprz
31. Oliwia (7 lat) i Ania (3 latka) Iwańskie, Słupia pod Kępnem
32. Joanna Łukasik, 6 lat, Łakarzew
33. Jaś Gorzkiewicz, 5 lat, Bronisin Dworski
34. Wiktoria Wolna, 8 lat, Rawicz
35. Mikołaj Zygmunt, 9 lat, Jaworzno
36. Lena Szustak, 2 latka, Tułowice
37. Iga Chmielecka, 4 lata, Księża Wólka
38. Anna Józefowicz, 6 lat, Kobyłka
39. Kacper Cegieła, 4 lata, Góra Puławska
40. Teresa Górska, 3 latka, Suwałki

14.oo
Zadanie – Napisz chociaż dwa wersy refrenu piosenki, która rozpoczyna bajkę „Miś Uszatek”
Odpowiedź –Jestem sobie mały miś, gruby miś,
znam się z dziećmi nie od dziś.
Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
znam się z dziećmi nie od dziś!
Laureatami są:
1. Piotruś Brodowski, 6 lat, Grodzisk Maz.
2. Janek Lorek, 2 latka, Kokuszka
3. Daria Walendowska, 5,5 roku, Koszalin
4. Artur Bujnowski, 7lat, Adamów
5. Paweł Rupniewski, 9 lat, Mokra
6. Hubert Bardzo, 3 latka, Gdańsk
7. Miłosz Guminiak, 2 latka, Nowa Wieś
8. Emilia Małys, 5 lat, Stara Wieś
9. Lena (6 lat) i Wiktoria (12 lat) Klimaszewskie, Opole
10. Daria Zielińska, 6 lat, Koszalin
11. Wiktoria Klimaszewska, 12 lat, Pratków
12. Oliwier (5 lat) i Natalia (2 latka) Bystros Warszawa
13. Emilia Murczak, 2 latka, Lubań
14. Grażyna Nowak, 6 lat, Krzeszowice
15. Aneta Wrona, 5 lat, Bochnia
16. Kinga Makuch, 3 latka, Osiny
17. Mateusz Krzemiński, 6 lat, Wrocław
18. Panajotis Burlidis, 14 lat, Świdnica
19. Amelia Kasik, 11 lat, Przyłogi
20. Aleksander Jankowski, 4 lata, Ostrowite
21. Szymon Ślak, 2 latka, Zajączki
22. Artur Rosa, 7 lat, Glinnik
23. Kinga Tomanik, 6 lat, Katowice
24. Marcelina Żarna, 5 lat, Kikowo
25. Magdalena Hulist, 2 latka, Tychy
26. Laura Majda, 6 lat, Wolbrom
27. Piotr Jabłoński, 5 lat, Śniadówka
28. Jakub Wachowiak, 10 lat, Wieleń
29. Karolina Nogajska, 5 lat, Janikowo
30. Wojciech Perski, 3 latka, Skierniewice
31. Tomuś Kardas, 9 lat, Tenczynek
32. Olek Kania, 4 lata, Stare Kupiski
33. Ines Łakota, 11 lat, Świętochłowice
34. Lena Antecka, 8 lat, Serokomla
35. Martynka Mitko, 2,5 roku, Mszana
36. Agnieszka Hara, 5 lat, Gorzyce
37. Dawid Mamrowicz, 6 lat, Uherce Mineralne
38. Adam (2,5 roku) i Filip (2,5 roku) Ławniczakowie, Mikulice
39. Zuzia Sitarska, 2 latka, Piórków Górny
40. Gosia Dziemianowicz, 4 lata, Giżycko
O godz. 14.oo zebrało się 1159 maili.

15.oo
Pytanie – W jakie dni można oglądać perypetie szopa Szymka i kotki Rysi oraz ich opiekuna – Michała, uwielbiającego czytać swoim zwierzakom?
Odpowiedź – Na „Zwierzaki Czytaki”, bo taki tytuł ma program, którego bohaterami są kotka Rysia i szop Szymek, zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 15. 1o, a także w środy o godz. 10.oo i 15.1o.
Oto laureaci:
1. Vanessa Konieczna, 6 lat, Sulnowo
2. Antonina Gbór, 3 latka, Szubin
3. Helena Pizur, 2 latka, Gorzyce
4. Zosia Michalak, 4 lata, Biskupice
5. Ela Jamróz, 11 lat, Jaworzno
6. Tomasz Pytka, 5 lat, Masłomęcz
7. Ola (5 lat) i Bartuś (7 lat) Tołczykowie, Mysłowice
8. Anna Kuśmider, 6 lat, Brodnica
9. Ula Twardowska, 6 lat, Rzuchów
10. Zuzanna Wielińska, 4 lata, Gniezno
11. Jasiu Kamiński, 7 lat, Futoma
12. Filip Nikiciuk, 4 lata, Białystok
13. Franciszek Stacherski, 2 latka, Ciężkowice
14. Mikołajek Postek, 3 latka, Rząśnik Majdan
15. Emilia Smal, 6 lat, Cukrówka
16. Maciuś Czyrwik, 5 lat, Lędziny
17. Oskar Ziobrowski, 7 lat, Bojanice
18. Jaś Wachnicki, 3 latka, Kraków
19. Emilka Samkowska, 3,5 roku, Kraków
20. Kamil Kudłacz, 9 lat, Dębica
21. Aniela Burchacka, 6 lat, Krępice
22. Kuba Isser-Dryka, 8 lat, Ostrowiec Świętokrzyski
23. Karolek Drabczyk, 2 latka, Trzebownisko
24. Julia Modelewska, 3latka, Pionki
25. Dagmara Mucha, 7 lat, Nieszkowice Małe v 26. Antonina Kramek, 3 latka, Opole Lubelskie
27. Bartosz Pestka, 13 lat, Szczecin
28. Ksawery Ślusarczyk, 4 latka, Płaczki
29. Zuzanna Kuca, 8 lat, Trześń
30. Michał Dzieża, 4 latka, Susz
31. Michaś Cegiełka, 5 lat, Działdowo
32. Julia Wasyliszyn, 6 lat, Rudnik
33. Liliana Piaskowy, 5 lat, Chełmek
34. Hanna Kaczyńska, 4 lata, Suwałki
35. Patryk Gazda, 3 latka, Piekary
36. Katarzyna Stąpor, 9 lat, Sokołów Małopolski
37. Czesia Granatowska, 7 lat, Ligota
38. Natalka Chałowska, 7 lat, Warszkowo
39. Wiktor Brzana, 7,5 roku, Iwonicz
40. Wiktor Kroll, 3 latka, Kaczory
Do godz. 16.oo napłynęły 1044 z odpowiedziami.

16.oo
Zadanie – Podaj tytuł polskiej bajki animowanej, której nową serię od dziś można oglądać w TVP ABC, w Wieczorynce?
Odpowiedź – To „Pamiętnik Florki”. Jury losowało zwycięzców z 999 maili z odpowiedziami.
Laureatami są:
1. Antoni Bogusz, 2 latka, Ulan Mały
2. Martyna Morska, 8 lat, Oświęcim
3. Jakub Glinka, 3 latka, Ostrołęka
4. Natalia Kusiak, 4 lata, Imielin
5. Helenka Szymańska, 3 latka, Warszawa
6. Julia Jakuszko, 8 lat, Terespol
7. Hanna Borowska, 2 latka, Drahle
8. Magdalena Mikos, 3,5 roku, Karwodrza
9. Helena Stasierska, 2 lata, Przygodziczki
10. Danielek Kowalczyk, 4 lata, Czaple Górne
11. Martyna (5 lat) i Mikołajek (2 latka) Rubaszko, Radogoszcz
12. Daria Jadwisieńczak, 5 lat, Ścinawka Średnia
13. Nela Kostrzewa, 2 lata, Konstantynów Łódzki
14. Justynka Bolek, 7 lat, Ligota
15. Tomek (6 lat) i Małgosia (4 lata) Sowa, Kraków
16. Julia Cichoń, 6 lat, Lublin
17. Oliwka Nocoń, 6 lat, Wolbrom
18. Adrian Feret, 9 lat, Sędziszów Małopolski
19. Natalia Zdzienicka, 3 latka, Syców
20. Dobromiła Mirewska, 4 lata, Tychy
21. Maja Brzezińska, 3 latka, Władysławów
22. Olivia Vinter, 6 lat, Bielsko-Biała
23. Jacuś Olszewski, 2 latka, Letnica
24. Kacper Rózicki, 9 lat, Dzierzgowo
25. Nadia Mamcarz, 4 lata, Mizerów
26. Franciszek Biela, 8 lat, Orzesze
27. Zuzanna Urbanowska, 4 lata, Wyciążkowo
28. Jakub Gaworski, 5 lat, Kock
29. Helenka Szymajda, 2 latka, Warszawa
30. Julia Pruban, 3 latka, Latosówka
31. Alan Koniec, 3 latka, Bydgoszcz
32. Julcia Porada, 7 lat, Wrocław
33. Wojtuś Glapiak, 2,5 roku, Rokietnica
34. Wiktor Śnieżek, 7 lat, Orzechówka
35. Julia Żarów, 4 lata, Sadkowa Góra
36. Zuzanna Gębala, 3 lata, Skawce
37. Szymon Nowicki, 11 lat, Świecie
38. Magda Cebrowska, 6 lat, Tarłów
39. Igor Kowalewski, 9 lat, Bytom
40. Sabinka Kardas, 9 lat, Siedlec

17.oo
Pytanie – Jak ma na imię opiekunka Mai i innych małych pszczółek? Odpowiedź – Młodymi pszczołami opiekuje się w ulu Klementyna.
Oto laureaci:
1. Natalia Sikorska, 2 latka, Brzegi Dolne
2. Jakub Radka, 3 latka, Szafranki
3. Karolina Kachel, 3 latka, Grudziądz
4. Gabriel Dąbek, 6 lat, Piskorowice
5. Daniel Pasich, 4 lata, Dłużec
6. Klaudia Ciepiela, 4 lata, Bystra Podhalańska
7. Wojciech Grygo, 3 latka, Chraboły
8. Mikołaj Rogoża, 2 latka, Chojnowo
9. Zosia Złotkowska, 7 lat, Lublin
10. Antoni Kulawik, 3 latka, Okleśna
11. Hanna Buszka, 8 lat, Rydułtowy
12. Milenka Żygadło, 4 latka, Dzierżoniów
13. Antonina Ronke, 4,5 roku, Chełm Śląski
14. Iga Bińczak, 2 lata, Kobyłka
15. Antoni Kordek 8 lat Szczytno
16. Jakub Zemła, 7 lat, Myszków
17. Barbara Benysek, 4 lata, Leszno
18. Hubert Bosakowski, 4 lata, Gdańsk
19. Staś Kubik, 4 lata, Kłocko
20. Jagoda Kulawik, 5 lat, Okleśna
21. Paulina Niedźwiecka, 8 lat, Lubawa
22. Karol Bieńczak, 6 lat, Łuków
23. Miłosz Kuśnierz, 4 lata, Łomnica
24. Klaudia Ćwikowska, 4 lata, Pierkunowo
25. Maja Szustak, 4 lata, Opole
26. Paulina Pawelec, 4 lata, Wola Osińska
27. Zuzanna Mizerna, 7 lat, Chocianowice
28. Julia Chrabąszcz, 8 lat, Bławatków
29. Bartek Haśko, 6 lat, Warszawa
30. Paulina Kosicka, 6 lat, Wolsztyn
31. Agata Moskalik, 7 lat, Gdańsk
32. Kacper Jastrzębski, 6 lat, Lubień Kujawski
33. Marta Druć, 7 lat, Sokółka
34. Dawid Adamiec, 5 lat, Kraków
35. Oliwia Kęcik, 5 lat, Gdynia
36. Wiktor Kieszek, 2 latka, Łódź
37. Maksymilian Nowicki, 8 lat, Poznań
38. Magdalena Suliga, 3 latka, Włoszczowa
39. Zuzanna Ludwiczak, 2,5 roku, Leszno
40. Julia Mielewczyk, 2 latka, Wejherowo
Komisja konkursowa wybrała ich z 1009 nadawców maili z rozwiązaniami.

18.oo
Pytanie – Z kim spotkał się Mark Evans na wyspie Liocott w trakcie Międzynarodowego Pucharu Strefy Futbolu?
Odpowiedź – Mark spotkał swojego dziadka, Dawida Evansa.
I ostatnia czterdziestka laureatów, którzy zostali wyłonieni spośród nadawców 671 maili:
1. Krystian Różański, 2 latka, Radom
2. Paweł Zieliński, 6 lat, Głosków 39
3. Kuba Franaszek, 3 latka, Kęszyce Wieś
4. Victor Samorodny, 6 lat, Caceres, Hiszpania
5. Nikola Karwacka, 11 lat, Pluski
6. Miłosz Fajkowski, 6 lat, Krężnica Jara
7. Karol Grześkowiak, 9 lat, Chróścina
8. Adrian Grochowski, 10 lat, Szkopy
9. Nina (4 lata) i Eryk (2 latka) Trocha, Ostrów Wielkopolski
10. Lidia Ratajczak, 5 lat, Wronki
11. Bogunia Benedykciuk, 4 latka, Tchórznica Włościańska
12. Agata Miklasiewicz, 4 lata, Gniew
13. Dominik Wąsik, 7 lat, Poluńce
14. Michalina Mordka, 7 lat, Brzeg
15. Piotr Murczak, 5 lat, Jelenia Góra
16. Aleksander Skubisz, 6 lat, Radzyń Podlaski
17. Maja Sowińska, 9 lat, Kobyłka
18. Dominika Tomaszewska, 6 lat, Nasiegniewo
19. Gabriel Lubak, 4,5 roku, Ząbki
20. Marysia Skrobuń,5 lat, Siedlce
21. Adrianna Tułak, 7 lat, Czarkowy
22. Katarzyna Wrona, 5 lat, Rajec Poduchowny
23. Emilia Kruczek, 10 lat, Mystków
24. Jakub Kupczak, 8 lat, Starachowice
25. Michał Wajs, 6 lat Radom
26. Andrzej Zieliński, 6 lat, Tychy
27. Natalia Kamińska, 8 lat, Mosina
28. Żaneta Rowińska, 7 lat, Ostrowiec Świętokrzyski
29. Wiktor Habrzyk, 12 lat, Zawiercie
30. Szymon Kuśnierz, 8 lat, Platerówka
31. Łukasz Londzin, 8 lat, Ligota
32. Kubuś Kosik, 7 lat, Poniatowa
33. Łukasz Witaszek, 8 lat, Zadębie
34. Bartłomiej Szwast, 8 lat, Dębowiec
35. Oliwka(7) Staś (7) Kurek Dąbie
36. Jakub Zybert, 7 lat, Barczewo
37. Kinga Błazińska, 8,5 roku, Popień Parcela
38. Oliwia (8 lat) i Nikola (6 lat) Noga, Kraków
39. Oliwia Czupich, 8 lat, Pigża
40. Marcin Gruba, 13 lat, Dąbrówka

pozostałe aktualności