III Międzynar. Festiwal Teatrów dla Dzieci




Szykuje się kolejne święto dla najmłodszych miłośników sztuki scenicznej.
23 września we Wrocławiu rozpoczyna się III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci. Impreza potrwa do 27 września.

TVP ABC – patron medialny tego przedsięwzięcia – zaprasza dzieci i rodziców do wrocławskiego Impartu na spotkania z teatrem, w ramach teatralnego programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Festiwal, który odbywa się w stolicy Dolnego Śląska od 2013 roku to jedyne na taką skalę, skierowane do najmłodszych wydarzenie teatralne w mieście, w którym mieszka ponad 90 tysięcy dzieci! To także wspaniała okazja dla młodych widzów z całej Polski do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym, artystycznym poziomie.
Dwie udane edycje Festiwalu potwierdziły zapotrzebowanie na dostęp do wysokiej jakości oferty kulturalnej, dedykowanej najmłodszym. Uczestnictwo dzieci w kulturze otwiera ogromne możliwości edukacyjne, integracyjne i poznawcze. Wydarzenie to nie jest jedynie prezentacją sztuki teatralnej dla dzieci, ale też promocją jej edukacyjnych prospołecznych wartości, które mają wpływ na rozwój dziecka.
W tym roku, podczas 3.edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci, zaprezentują się następujące teatry: De Stilte (Breda, Holandia), Pocket Oxford Theatre (Oxford, Wielka Brytania), Konstellasjonen (Trondheim, Norwegia), Koweński Państwowy Teatr Lalek (Kowno, Litwa), Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla (Łódź), Zdrojowy Teatr Animacji (Jelenia Góra), Grupa Coincidentia (Białystok), Grupa aTOmy (Wrocław), KlicaProductions (Dania/ Wlk. Brytania/ Polska), Studio Teatralne Blum (Poznań), Pan Ząbek Iluzjonista (Wrocław), Teatr Rozrywki Trójkąt (Zielona Góra), Lalkowy Teatr Pralnia (Pionki), Teatr Klinika Lalek (Wolimierz), Teatr Lala (Sobótka) oraz artyści grupy SZTUKiSZUM.
Oprócz spektakli teatralnych zaplanowano również: słuchowiska teatralne, akcje plenerowe, wędrówki teatrów, jarmark „Dobry Design Dla Dzieci”, warsztaty teatralne, rozmowy i wykłady, teatralne wizyty, w szpitalach, hospicjach i ośrodkach szkolno-wychowawczych.
Szczegóły o Festiwalu znajda Państwo na stronie www.festiwalteatrowdladzieci.pl, a program – na górze tej strony.

Festiwal to okazja dla dzieci do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym poziomie (fot. Józefina Matusiak)
INICJATYWY, WARSZTATY, ZJAWISKA,
sytuacje kreatywne podczas Festiwalu
● Strefa aktywności twórczej dziecka i DOBREGO DESIGNU (24-27 września)
Przez cały czas trwania Festiwalu w holu Impartu organizatorzy zapewniają małym uczestnikom moc artystycznych i dizajnerskich atrakcji! Animatorzy będą codziennie obecni w strefie aktywności twórczej, gotowi, by zafundować najmłodszym wspaniałe przeżycia i rozwinąć ich umiejętności manualne oraz interpersonalne. Wszystko poprzez wspólne działania w obrębie sztuki. Będzie można rysować, wycinać, kleić, budować, śpiewać, tańczyć, grać, naśladować – po prostu dobrze się bawić. Głównym tworzywem będzie recyklingowy karton, z którego zostanie zbudowana wspaniała scenografia, wykorzystywana do zabawy oraz częściowo jako tło do targów DOBRY DESIGN. Te z kolei skupią najciekawsze marki wrocławskiego designu. Targi potrwają dwa dni i będą dedykowane przedmiotom wykonanym z myślą o dzieciach. Całość dopełni zaczarowany kącik gastronomiczny, urządzony przez klub Szklarnia.
● Warsztaty SegniMossi i wystawa powarsztatowa
22-23 września, godz. 10.oo –12 .oo – warsztaty w Barbarze (brak miejsc)
23 września, godz. 20.00 wernisaż w Barbarze
Kto powiedział, że trzeba rysować siedząc? Czy kiedy ręce wędrują po papierze, to reszta ciała ma pozostać uśpiona? Możesz rysować całym ciałem: biegając, skacząc i śmiejąc się. Możesz rysować nie patrząc, używając ciała drugiej osoby, rysować swoim głosem i w powietrzu. Może ci się udać, ale możesz się też zgubić. Możesz pozostawić znak nawet wtedy, kiedy pozostajesz w bezruchu.
Do kogo skierowany jest warsztat?
Dzieci w wieku 6-12, młodzież oraz dorośli i grupy mieszane
SegniMossi to projekt badawczy, który narodził w wyniku spotkania Alessandro Lumare (artysty wizualnego) z Simoną Lobefaro (choreografką). Założyciele grupy badają relację pomiędzy tańcem jako materią o wymiarze przestrzennym i emocjonalnym, a znakiem graficznym jako „przedłużeniem” ciała i pewnej akcji. Celem warsztatu jest m.in. zwiększenie świadomości ciała, badanie ciała jako znaku oraz rozwijanie relacji z grupą, ale też uznanie eksperymentowania jako metody pracy.
● Wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci uczestniczące w warsztacie choreograficznym prowadzonym przez duet SegniMossi.
W ramach Festiwalu SegniMossi poprowadzą dwudniowy warsztat dla dzieci, w którym zaproponują zadania plastyczne, ruchowe i ogólnorozwojowe, dając młodym uczestnikom pole do plastyczno-ruchowej ekspresji. Rezultatem pracy/zabawy uczestników będą prace plastyczne, których prezentacja w formie wystawy otworzy II edycję Rusza Festiwalu.
www.ruszafestiwal.pl
● Wystawa Pracowni Grafiki Artystycznej ODT Światowid
Wernisaż – 24 września, godz. 19.oo
miejsce Galeria ImpArt
Na wystawie zostaną zaprezentowane prace uczestników zajęć grafiki warsztatowej, wykonane w technikach: mezzotinta, kolografia, miękki werniks, odprysk, sucha igła, akwatinta, akwaforta, linoryt.
Jednym z głównych celów powołania Pracowni Grafiki Warsztatowej było stworzenie miłośnikom sztuki grafiki możliwości kontaktu nie tylko z gotowym dziełem sztuki (tak jest w muzeach i galeriach), ale również poznania samego procesu powstawania dzieła - przez obserwację, jak i praktykę. Opiekę artystyczną nad pracownią oraz wystawą sprawuje Marta Lech.

Teatr Animacji z Poznania w spektaklu „Smoki” (fot. Józefina Matusiak)
● Stowarzyszenie SZTUKiSZUM –
warsztaty „Malarski rentgen”
SZTUKiSZUM (SZiSZ) to stowarzyszenie, które zajmuje się szeroko pojętą sztuką – od najmłodszych do najstarszych. W działania SZiSZ wpisuje się tworzenie we Wrocławiu aktywnego ośrodka kreowania środowiska artystyczno – kulturalnego, stanowiącego miejsce eksponowania i konfrontacji nowatorskich działań artystycznych twórców z kraju i z zagranicy. Grupa SZTUKiSZUM zrealizowała min. festiwale Balonolas (2012., 2013, 2014 i 2015 r.) BalonOFF (2013, 2014 i 2015 r.), Dni Nieważkości w Wolimierzu (2013 r.) oraz wystawę ExxPO-ExXpE art recycle w EspaceJour et NuitCulture w Paryżu (2013 r.)
W ramach festiwalu, 26 września odbędą się przygotowane przez SZTUKiSZUM warsztaty wielkoformatowego malowania na tkaninie pt.: „Malarski rentgen”.
● Czerwone Noski – klauni w szpitalach – teatralne wizyty w szpitalach, hospicjach i ośrodkach szkolno-wychowawczych
Czerwone Noski Klown w Szpitalu to założona w 2012 r. fundacja, zajmująca się profesjonalną terapią śmiechem. Klowni z Czerwonymi Noskami regularnie odwiedzają dzieci przebywające w szpitalach we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Przez trzy lata działalności udało im się doprowadzić do głośnego śmiechu ponad 11 tysięcy małych pacjentów.
Pełen radości dziecięcy śmiech jest na całym świecie symbolem nadziei. Gdy śmiech niknie to często znak, że dzieje się coś niedobrego. Trauma emocjonalna i stres mogą być rezultatem poważnej choroby, długotrwałego pobytu w szpitalu, a także bolesnej terapii medycznej – na taki stres musi znaleźć się lekarstwo!
Wyposażeni w mnóstwo humoru, dowcipy i triki profesjonalni aktorzy-klowni z Czerwonymi Noskami podejmują się trudnego zadania walki ze strachem i przygnębieniem. Ci mistrzowie improwizacji
i spontanicznej zabawy prowadzą nową, inną terapię – terapię śmiechem. Odwiedzając każdego małego pacjenta przy jego łóżku, niosą chorym i cierpiącym dzieciom radość i śmiech – nieodzowne oręże w walce z chorobą.
Podczas MFTDD Czerwone Noski , w sobotę – 26 września, odwiedzą w domach podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. W niedzielę w barze Barbara Klowni z Czerwonych Nosków uruchomią „Klinikę śmiechu”, gdzie będą wykonywali na dzieciach przeróżne testy i sprawdzali im poziom humoru. Jeśli zajdzie taka potrzeba, przeprowadzą odpowiednie procedury i dzięki specjalistycznej terapii śmiechem, poziom ten podniosą.
-
„TVP ABC – Przeboje na piątkę!”
-
Seria „Przygód w bród. Już czytamy!”
-
CD „Największe Przeboje TVP ABC, cz. 2”
-
Festiwal „Mały Głos” Puławy 2019
-
Jak schować Lwa przed babcią
-
VIII Puchar Misia Stramusia
-
„Zawodowcy w świecie zwierząt”
-
DVD „Mała Stopa”
-
I Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej „MiniDebiuty”.
-
„Borka i Sambor. Smok”
-
4. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej „FILMONIADA”
-
Świnka Peppa „Śnieżne dni”
-
8. Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem
-
CD „Strachy, zmory i upiory”
-
„W świecie małp”
-
„Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików”
-
„George i tajny klucz do wszechświata”
-
„Wybieram swój sport. Na śniegu”
-
„Nela i wyprawa do serca dżungli”
-
„Bądź dzielny, pingwinku”
-
„Ojciec, gwiazdka i ja”
-
„Święta Misia Tulisia”
-
City Trail Junior – sezon 2018/19
-
„Nela. Zapiski zoologa”
-
„Dobranoc, Panie Panda”
-
„Wielka przygoda Jeżyka”
-
„Pszczółka Maja. Zabawy wśród kwiatów”, tom 3
-
„Za dużo zimowych zabaw”
-
„Roboty drogowe”
-
„Zima Toli”
-
„Bob, przyjaźń to magia, która nie przemija”
-
Akademia Elfów św. Mikołaja
-
„FC Barcelona. Więcej niż futbol”
-
8. tom „Poznaję świat i Kropka”
-
„Choinka” – Teatr Lalek Guliwer
-
Nowe książki Super Wings
-
„Jeżyk zwany Pajacykiem”
-
„Skoczkowie. Tajemnice mistrzów”
-
„Moje małe Ciacho”
-
„Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt”
-
„Wilk, który się zgubił”
-
Nowości w serii „Żubr Pompik. Wyprawy”
-
„Basia. Bajki na dobranoc”
-
„Kto z Was chciałby rozweselić pechowego Nosorożca?”
-
„Polska. Dzieje mężnego narodu”
-
„Jan III Sobieski”
-
„Babcia Dziergajka”
-
KsiążkoGry
-
Nowości w serii „Pies na medal”
-
Seria „Lubię czytać ze strzałką”
-
„Angielski z Leo i Lily. Gry i zabawy”
-
„Kolorowa edukacja” – „Psy” i „Koty”
-
„Uczuciometr inspektora Krokodyla”
-
„Czytam sobie z KOTYLIONEM”
-
„Wesołe przypadki kociej gromadki”
-
„Dobranocki na gwiazdkę”
-
„Dzień w Zwierzaczkowie. Strażacy przy pracy”
-
Świnka Peppa. „Liście i kasztany”
-
Tańcobajki – „Smoki, Damy i Rycerze”
-
„Tytus, smutny szczeniaczek”
-
„Tomek mały jest nieśmiały”
-
Edukacyjna seria gier
-
Baw się z Peppą i TVP ABC
-
„Słoniątko Trąbiątko w przedszkolu”
-
„Zosia i jej zoo. Kapryśny przyjaciel”
-
Festiwal KORCZAK 2018
-
„Magiczni przyjaciele. Kucyk morski”
-
Nowości w serii „Kolorowa edukacja”
-
Album „Piosenki ekodzieci”
-
„Tappi i tajemnica bułeczek Bollego”
-
„Polscy Superbohaterowie. Irena Sendlerowa”
-
„Wybieram swój sport. Na boisku”
-
„Elżbieta. Księżniczka z Wersalu” t. 5 i 6
-
„Niki i Tesla. Efekty specjalne ma miarę Oscara”
-
„Nela i sekrety dalekich lądów”
-
„Basia i lato pod psem”
-
„Czytam sobie z BAKCYLEM”
-
Nowości w serii „Już czytam”
-
„Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty”
-
„Jesień Toli”
-
6. Międzynar. Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”
-
„Wrzesień z podróżnikami”
-
Operowe zwierzaki
-
Wideoblog „Tajemnice recyklingu”
-
Koncerty „Klasyka Dzieciom”
-
„Nieoczekiwana przeprowadzka”
-
„Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków”
-
6. konkurs „Wymyśl grę, zostań autorem Granny!”
-
„PrzyTulanki”
-
„Jak schować lwa w szkole”
-
„Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”
-
„Miniatury – muzyka klasyczna dzieciom”
-
„Miś Tuliś idzie do przedszkola”
-
„Muzealne eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty” 2018
-
„Przygodnik 2018/2019. 365 dni (...) z Nelą”
-
Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych FOTEL 2018
-
Świnka Peppa – książkowe nowości
-
CD „Ciocia TUNIA – Piosenki dla dzieci”
-
Nowości w serii „Już czytam po angielsku”
-
„Rok na targu”
-
Płyta CD „JAŚNIEJ”
-
Festiwal „Lalka na Scenie”
-
„Zuzia nad morzem”
-
Międzynar. Festiwal Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK
-
„Wyjazd na Mazury”
-
„IDOL. Mikołaj Kopernik”
-
Festiwal Baltic Souvenir
-
„Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków”
-
II Zlot Maluchów
-
Atlasy Super Wings
-
„Idziemy do ZOO! Poznaj i pokoloruj naszych mieszkańców”
-
„Wiosna Toli” i „Lato Toli”
-
„Piękne umysły. Opowiadania dla ...”
-
„Poznaję świat i kropka”, tom 7
-
„Wielka księga wartości. Opowiadania o …”
-
„Drzewa”
-
„Jak schować lwa?”
-
„Mały ciekawski Gucio”
-
Seria „Pies na medal”
-
„Kto przytuli Misia Tulisia?”
-
„Ptaki świata” i „Czołgi”
-
Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi
-
Nowe książeczki Super Wings
-
„Frania, Kupmi i takale”
-
„Za dużo marchewek”
-
„Bogowie i herosi”
-
„Śpiewamy z Fasolkami przeboje Taty i Mamy”
-
„Gwiezdny wilk”
-
„Rycerz, który nie chciał walczyć”
-
16. Międzynar. Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów
-
„Jacek i Agatka”
-
„Niki i Tesla. Magiczna rękawica supercyborga”
-
„Żyrafy nie umieją tańczyć”
-
Album „Kolorowe dni z Fasolkami”
-
„A każdy widział kota”
-
„Pszczółka Maja. Przygody wśród kwiatów”
-
IX Dzień Dziecka w Żelazowej Woli
-
„Trzymaj mnie mocno”
-
„Gdy Pola się zgubi”
-
„Święty Antoni z Padwy”
-
Projekt „Majówka z żubrem Pompikiem”
-
Seria „Do uszka maluszka”
-
„Dobranocki na pogodę i niepogodę”
-
„Smok przez płot”
-
„Księżyc z komina domu na wzgórzu”
-
Peppa Pig „Gdzie są kluczyki?”
-
Nowe książki z serii Super Wings
-
„Święci wokół nas”
-
„Buntalki”
-
„Ekspedycja Tappiego w Wielkie Nieznane”
-
„Żubr Pompik. Wyprawy” – nowości w serii
-
Gra karciana „Klinika młodego weterynarza”
-
„Michałek i skarb szwoleżerów”
-
„Oskar i Albert. Absolutnie dziki wyścig”
-
„Ogóras. Ale jazda!”
-
„Basia” w kinach
-
„Uczucia”
-
„Alfabet niepodległości”
-
„Milusi uciekinier”
-
„Nela na wyspie rajskich ptaków”
-
Nowości w serii „Poczytaj ze mną”
-
„Dom dla Moli”
-
Nowości w serii „CZYTAM SOBIE”
-
„Zaczarowany lis”
-
„Sentymentalny wilk”
-
„Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły świat”
-
„Rozbrykana wydra morska”
-
„Pucio i ćwiczenia z mówienia,…”
-
2. Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018
-
„Była sobie dziewczynka”
-
„Rycerze i żołnierze”
-
„Kiedy Polska była mała....”
-
„Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”
-
„Łemkowska Książeczka”
-
Kolejne przygody Basi
-
FUNNY BALLS SHOW
-
„W twojej książce jest potwór”
-
Konkurs „Przecinek i Kropka 2017”
-
3. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej w Koszalinie.
-
„Piratka”
-
7 Puchar Reksia
-
„Kolorowa edukacja. Kwiaty Polski”
-
„24 godziny. Coś się dzieje na budowie”
-
„Babcia mówi pa, pa” – Teatr RAMPA
-
Gra „Batyskaf” – laureat konkursu Granny 2016
-
PRZEDSZKOLIADA TOUR 2018
-
VII Puchar Misia Stramusia
-
Album „Góry do Góry”
-
2 CD „Tam, gdzie mieszkają bajki”
-
„Dziwactwa Mistrza Bulbulasa”
-
„Twórz z dzieckiem. 30 inspirujących pomysłów...”
-
„Aksamitny Królik”
-
„Wielcy wynalazcy”
-
„Młody Hydrolog”
-
„Gwiazdkozaur”
-
„Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz”
-
DVD „Straszne historie Maszy”
-
„Atlas. Kto lata dookoła świata?”
-
„Cztery pory baśni”
-
„Zuzia w Krainie Wróżek”
-
„Tajemnica krakowskich pocztówek”
-
„Drzewo darów”
-
XIV Przegląd „Nutka Poliglotka”
-
„Nela i polarne zwierzęta”
-
Teatr Miejski w Gliwicach „Dzieci z Bullerbyn”
-
Picturebooki
-
„Ada Bambini, naukowczyni”
-
„W tej bajce nie ma smoka”
-
„Franek i siła słów. Jak pisać i mówić, aby...”
-
„Marszałek Józef Piłsudski”
-
„Wielka Księga Przygód Basi 4”
-
„Saga Jesionu”
-
Opera Śląska – „Mały kominiarczyk...”
-
Książki „Super Wings”
-
Komiksy Supa Strikas
-
„Kolorowa edukacja. Drzewa Polski”
-
„Dachołazy”
-
„Gwiazdka z nieba”
-
Seria „Niesamowita natura”
-
„Florka. Zapiski ryjówki”
-
Nowości książkowe z Maszą i Niedźwiedziem
-
Seria „Żubr Pompik. Wyprawy”
-
XXI Międzynarodowy Festiwal KORCZAK 2017
-
„Tresura pióra”
-
„Wielki powrót detektywa Pozytywki”
-
Poznań – „Rodzinny Weekend na targach”
-
„Senna sowa śnieżna”
-
Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty!
-
„Tworzenie i obróbka filmów dla dzieci”
-
Seria książeczek „Rodzina Treflików"
-
„Księga animacji LEGO. Zrób własny film …”
-
„Magiczni przyjaciele. Mały feniks”
-
„Bari, wymarzony piesek”
-
„Przyjaciele zwierząt. Ruda przyjaciółka”
-
„Misia i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent”
-
Tańcobajki „Kot w butach… i kapeluszach”
-
„Rok w Krainie Czarów”
-
„Kolorowa edukacja. DInozaury. Pojazdy”
-
„Klocki Teatralne” – Dni Teatru dla Juniorów
-
„Siódme niebo…”
-
5. konkurs „Wymyśl grę, zostań autorem Granny!”
-
Festiwal Nauki Małego Człowieka
-
Mała Kamienica – „Pan Tenorek i błękitny balonik”
-
„Z angielskim przez świat. Krzyżówki…”
-
„Coco i jej mała czarna”
-
Seria „Elżbieta, księżniczka z Wersalu" t. 3 i 4
-
„Paweł i Indianie”
-
2. Festiwal Take Part in ART
-
„Pierwsza pomoc. Książka na wszelki wypadek”
-
9. Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd
-
Jesień w Muzeum w Wilanowie
-
Seria „Już czytam po angielsku”
-
5 Międzynar. Festiwal Teatrów dla Dzieci DZIECINADA
-
Kolejne tytuły w serii CZYTAM SOBIE
-
Widowisko „Tajemnica Bańki Szczęścia”
-
„Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy”
-
„Co robi język za zębami? Poprawna polszczyzna...”
-
Nowości w serii „Już czytam”
-
Poznaj Wyspiańskiego i Kościuszkę
-
Śpiewanki Misia i Margolci
-
„Przygodnik 2017/2018. 365 dni dookoła świata z Nelą”
-
„Basia i basen”
-
„Poznaję świat i kropka!”
-
4. Rabka Festiwal
-
Wrocław Trophy 2017
-
II Międzynarodowy Festiwal „Lalka na Scenie”
-
Seria „Polscy superbohaterowie”
-
Seria „Pierwsza encyklopedia”
-
„Nela i tajemnice oceanów”
-
Seria „Magiczny Ogród Sztuki”
-
Imieniny Jana Kochanowskiego 2017
-
„Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie”
-
„Wilk powrócił!”
-
I Zlot Maluchów
-
„Rok na wsi”
-
„Pan Cylinderek”
-
„Książka, dzięki której pokochasz książki”
-
Płyta „Zajęcia dodatkowe” – Korniki
-
Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego
-
„Przygody jeża Szymona”
-
„Alfabet aktywnie TVP ABC”
-
„Nazywam się Cukinia”
-
„Jaśmin, nieśmiały kotek”
-
8. edycja Brave Kids
-
„Niki i Tesla. Laboratorium pod napięciem”
-
„Pchła Szachrajka” – Opera Wrocławska
-
VIII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli
-
„Muzyczne ABC z Rodziną Treflików”
-
15. Festiwal Kultury Dziecięcej
PACANÓW – DANIA -
„Wojtek. Żołnierz bez munduru”
-
„PSYgoda na czterech łapach. Diuna w Himalajach”
-
Nowości w serii „JUŻ CZYTAM”
-
DVD „SUPA STRIKAS” cz. 1 i 2
-
Piknik literacki „Czeskie novinky”
-
„Krótka historia rzeczy”
-
„Kolorowa edukacja. Zwierzęta świata”
-
Seria „Pan Toti i ...”
-
HALO ECHO 2017
-
„Wielcy odkrywcy”
-
„Karnawał zwierząt” – Opera Wrocławska
-
„Misia i jej mali pacjenci”
-
Nowe DVD „Stacyjkowo”
-
„Kłopotliwy łoś” i „Sóweczka z fotografii”
-
„Alya i trzy koty”
-
„Kredkowe księgi – Kolorów i Liczb”
-
„Kolorowa edukacja. Kraje świata”
-
Podniebny jednorożec”
-
„Zasypiajki”
-
„Tajemnice oceanu”
-
Nowości z serii „Poczytaj ze mną”
-
„Tappi i awantura z olbrzymem”
-
„Supeł, niesforny pupil”
-
„Wesoły hipcio”
-
Seria „Czytam i główkuję”
-
„Naprawdę spoko!”
-
„Fascynujące eksperymenty naukowe”
-
Konkurs „Dzieci filozofują”
-
„Nela i skarby Karaibów”
-
„Znajdź nas! Woda, łąka i las”
-
„Bolek i Lolek zwiedzają Polskę”
-
„Nowe przygody skarpetek...”
-
„Asteriada”
-
„TEK. Nowoczesny jaskiniowiec”
-
„Jak zwierzęta śpią”
-
„Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki”
-
Nowe przygody Basi
-
Memory „Ptaki Polski”
-
Nowości w serii „Już czytam”
-
Konkurs „Przecinek i kropka”
-
DVD „Bociany”
-
„Burzowy smok”
-
2. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej w Koszalinie
-
„Obcy w lesie” Teatr Guliwer
-
„Tajemnica Bańki Szczęścia”
-
„To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które…”
-
„Świnka Peppa” – seria „Książeczki-bajeczki”
-
VI Puchar Misia Stramusia
-
„Szalona historia komputerów”
-
6. Puchar Reksia
-
Kolorowanka „Alfabet”
-
„Pucio mówi pierwsze słowa”
-
„Kajtek, uważaj!”
-
„Ciasteczkowa Choinka Żuczka Blo”
-
„SMERFY live on stage”!
-
VI edycja „Scrabble® w szkole”
-
„Jesień plecień”
-
„Bajki filozoficzne. Opowieści mistrza Sofiosa”
-
Płyta „Piosenki mądrych dzieci”
-
„Jak zbudować samochód? Historyjka techniczna”
-
„Basia i zwierzaki”
-
Gra „Kierunek Polska. Pokaż to!”
-
Książka „Być jak Ignacy”
-
„Wystawa zabawek” – Muzeum w Gnieźnie
-
„Na ratunek śnieżnym panterom”
-
„Pyszne opowiadania i przepisy Tappiego”
-
„Piksele, wektory i inne stwory”
-
„Od koła do Formuły 1”
-
„Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ... dzieci”
-
„Miś Uszatek”
-
7. Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli
-
„Kolorowa edukacja. Rośliny Polski”
-
„Nela na kole podbiegunowym”
-
„Noah ucieka”
-
„W to mi graj. Bajki muzyczne”
-
„Poczet psujów polskich”
-
„Krzesiwo” – Teatr Lalka
-
Charytatywna akcja „Choinki Jedynki”
-
„Wielka księga Basi i Franka 2”
-
„Boże Narodzenie krowy Zosi”
-
Targi „Happy Baby”, „Aqua&ZOO” i „HOBBY”
-
KPP „As piątych klas”
-
„Klocki Teatralne”. Dni Teatru dla Juniorów
-
„Złota plomba”
-
„Liga Mistrzów. Magia futbolu”
-
„Moja pierwsza mitologia” Księga I i II
-
„Smutny wilczek”
-
„Kolorowa edukacja. Zwierzęta Polski”
-
„Tata w sieci”
-
„Legendy warszawskie”
-
„Kto przygarnie Nutkę?”
-
„Słoń w autobusie”
-
Seria „Czytam sobie”
-
City Trail Junior – sezon 2016/17
-
„Gry i zabawy z dawnych lat”
-
„Królestwo, jakich wiele”
-
XX. Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2016
-
„Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów”
-
Festiwal Teatralny „Zosia z ulicy Kociej”
-
Seria „Czytam i główkuję”
-
4. Międzynar. Festiwal Teatrów dla Dzieci „DZIECINADA”
-
„Nie ma rodziców doskonałych”
-
„Dzień dziecka” – Teatr Rampa
-
Komiksy „Kajko i Kokosz. Nowe przygody”
-
10. Festiwal Nauki Małego Człowieka
-
„Archie Greene i Klub Alchemików”
-
4. konkurs „Wymyśl grę, zostań autorem Granny!”
-
„Przyjaciele zwierząt. Osamotniony ryś”
-
„Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”
-
VI Kongres Młodych Matematyków Polskich
-
Projekt „Zbieraj z klasą”
-
„Kolorowa edukacja. Ptaki Polski”
-
Przewodnik „Kiedy Polska była mała”
-
„Rok w przedszkolu”
-
Wielka premiera Musiconu
-
Seria „Już czytam”
-
„Pucio uczy się mówić. Zabawy ...”
-
„Przygodnik 2016/ 2017. 365 dni dookoła świata z Nelą”
-
„Szopięta”
-
„Głowa do góry, Matyldo!”
-
7. edycja BRAVE KIDS
-
„Różowy balonik”
-
„Bzik i Makówka: Maliny zza żelaznej kurtyny”
-
Festiwal Piosenki Dziecięcej „SKOWRONECZEK” 2016
-
Kampania
„Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach...” -
Konkurs plastyczny „Polska, moja Ojczyzna”
-
„Zabawy z Nelą. Tajemnice i zagadki.”
-
„Podróż na czternaście łap” – Teatr Guliwer
-
„Zając Poziomka”
-
Dzień Dziecka na Polach Mokotowskich
-
„Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków”
-
VII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli
-
„Alicja po drugiej stronie lustra”
-
XVI Festiwal „Muszelki Wigier”
-
„Tappi. O tym, jak w Szepczącym Lesie ….”
-
Koncerty Warsztatowej Akademii Musicalowej
-
„Kierunek Polska. Przewodnik młodego podróżnika”
-
Świnka Peppa – seria „Bardzo ważne sprawy”
-
„Opowieści spod czereśni”
-
Świnka Peppa – seria „Opowieści na dobranoc”
-
„Krokodyl”
-
„1001 obrzydliwych obrzydliwości”
-
Płyta „Zapraszamy do ZOO”
-
4. Festiwal „Kino w trampkach”
-
„Mleczak”
-
Akcja „Dwie godziny dla Rodziny”
-
„Lewandowski. Wygrane marzenia”
-
„Piosenki nie tylko o zwierzętach”
-
SPORTOSTWORKI i PODWODNE KRÓLESTWO
-
„Nauka programowania z Minecraftem”
-
„Zosia i jej ZOO. Milusia koala”
-
„Biało-czerwone mistrzostwa. Misja Euro 2016”
-
„Dobre maniery nie tylko dla przedszkolaków”
-
„Jeśli nie powiesz, kto będzie wiedział?” – Teatr BAJ
-
„Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę”
-
„halo echo”
-
„Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”
-
Nowe przygody Bolka i Lolka
-
„Przyjaciele zwierząt” – nowa seria
-
„Oficjalny podręcznik ScratchJr”
-
„Osamotniona Dora”
-
KPP – „Atak zmutowanych robotów”
-
U króla Maciusia – miejsce rodzinnej edukacji
-
Tere-Fere – Festiwal Książki Dziecięcej
-
„Mój przyjaciel Bocian”
-
„Słony deser”
-
„Ambasador Szkolnej Wynalazczości” 2016
-
„Żabek i Ropuch. Dzień po dniu”
-
Edukacyjne zestawy z serii „Poznaję...”
-
„Dzieci z Bullerbyn”
-
„Skąd się wzięło moje nazwisko?”
-
„Agentka”
-
Konkurs „Przecinek i Kropka” 2015
-
„Anna – Brzydkie kaczątko” – Teatr Lalka
-
„Już czytam” Agnieszki Stelmaszyk
-
Seria „Ucz się z Gąską”
-
„Zabawy z Nelą. Zostań superodkrywcą!”
-
„W Muzeum wszystko wolno”
– MN w Warszawie -
„Basałyk i Psotka idą do pracy”
-
„Żabek i Ropuch. Przez cały rok”
-
„Zosia i jej Zoo. Niesforny miś polarny”
-
„Śpiąca Królewna” – Teatr Lalek Guliwer
-
Rodzinne Poranki Operowe 2016
-
Edukacyjny konkurs Oceanarium 3D
-
OPERA/ENTER – warsztaty dla uczniów
-
„Wakacje Mikołajka” – Teatr Lalka
-
„Nieustraszona babcia Adela i kosmiczna przygoda”
-
„Jak zbudować motocykl? Techniczna historyjka.”
-
„Książę czy żebrak” – Teatr Rampa
-
„O dwóch takich, co ukradli księżyc”
-
„Psie troski”
-
Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód
-
„Domisie w teatrze” – Teatr Kamienica
-
„Książka Roku” – Konkurs Polskiej Sekcji IBBY
-
„Wojenna odyseja Antka Srebrnego”
-
„Arduino dla dzieci. Poznaj świat elektroniki i ...”
-
„Nutka Poliglotka 2015”
-
„Magia Ruby. Programowanie na wesoło.”
-
„Radosna śnieżna pantera”
-
„Zimowy wilk” – seria Zaopiekuj się mną
-
Dlaczego szczękamy zębami?
-
„Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem”
-
„Masza i Niedźwiedź” i „Bajeczki Maszy” – płyty DVD
-
Płyta „Dr Witaminka” zespołu Oreganki
-
„Niezwykłe święta Kornelii"
-
„Mały Koko Smoko wśród dinozaurów”
-
VI Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli
-
„Nela na tropie przygód”
-
„Bajki”
-
„Porwanie Baltazara Gąbki” – Teatr Capitol
-
„Magiczne drzewo. Świat Ogromnych"
-
„Hopla! Jesień, zima, wiosna!” – Teatr Dzieci Zagłębia
-
„Bolek i Lolek. Szalony pościg”
-
V edycja programu „SCRABBLE® w SZKOLE”
-
„Na tabliczkę sposób nowy,
sama wchodzi ci do głowy” -
„Python dla dzieci. Programowanie na wesoło”
-
„Muzealne eksponaty nie tylko dla Mamy i Taty”
-
XIX Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2015
-
„JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło”
-
Edukacyjne warsztaty „DigiKids”
-
„Przygodnik Neli Małej Reporterki”
-
„Tappi i wspaniała przyjaźń”
-
„Liczę sobie”
-
„Gram z Sówką Zuzią”
-
„Dobre maniery Cecylki Knedelek, czyli...”
-
KPP – „Ucieczka szalonego rumaka”
-
Kampania „Zdrowie po Dzwonku”
-
„Podróże Guliwera” – Teatr Polski
-
III Międzynar. Festiwal Teatrów dla Dzieci
-
XIV edycja konkursu „Świat przyjazny dziecku”
-
CITY TRAIL Junior – sezon 2015/16
-
Konkurs „Wymyśl grę, zostań autorem GRANNY”
-
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
– warsztaty -
„Rodzinna matematyka. Łamigłówki, które rozwijają i bawią”
-
Rodzinne poranki operowe 2015
-
„Szpieg, który lubił szkolne obiady”
-
Ekologiczny projekt „Odpakowani”
-
„Dzieciaki z ulicy Tulipanowej”
-
„Przybysze z gwiazd”
-
„Elementarz współczesny. Czytam sobie”
-
Agi Bagi
-
Mały Koko Smoko idzie do szkoły
-
Międzynar. Festiwal Teatru dla NAJmłodszych
-
Edukacyjny Projekt Brave Kids 2015
-
Festyn Rodzinny pod znakiem Czerwonego Noska
-
„Musicalowy odlot”
-
13. Międzynar. Festiwal Kultury Dziecięcej. Pacanów-Czechy
-
„Trójkącik Weimarski 2015”
-
„Dzień Dziecka od A do Zet”
-
XV Międzynar. Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”
-
„Włoska robota” – piknik literacki dla dzieci
-
Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”
-
Maltański Dzień Dziecka w Warszawie
-
IV Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren
-
„Zaklinacze wiatru”
-
„Poczytaj ze mną”
-
„Zmyślacz” i „Gaduła”
-
Masza i Niedźwiedź
-
36. Międzynar. Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie
-
„Tarapaty Tappiego w magicznym ogrodzie”
-
Klub Poszukiwaczy Przygód – Moneta Zagłady
-
„Dlaczego? Dlatego!”
-
„Telewizyjne i radiowe rymowanki”
-
Halo Echo
-
„Fajna Ferajna”
-
„Nela i tajemnice świata”
-
„Skradziona kolekcja ”
-
„Panna Kreseczka”
-
FRU!
-
MINI POPIK
-
CITY TRAIL Junior – sezon 2014/15
-
„SCRABBLE® w SZKOLE”
-
„Księga językowych porad Lamelii Szczęśliwej”
-
XIII konkurs „Świat przyjazny dziecku”
-
„Licho i Inni”
-
Program „Dwujęzyczne dzieci”
-
„Poczytajki pomagajki”
-
„Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”